25. kolo Serije A

Slavlje fudbalera Lacija. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

23.2.2020

Fudbaleri Lacija pobijedili su na gostovanju Đenovu 3:2 u utakmici 25. kola italijanske Serije A.

Lacio je do vodstva došao već u drugoj minuti susreta, a strijelac je bio Adam Marušić. Crnogorski reprezentativac dobio je loptu na desnoj strani, "probio" dvojicu čuvara i zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Čiro Imobile (Ciro Immobile) u 51. minuti susreta pogodio je za 2:0. Šest minuta kasnije domaćin je smanjio prednost Lacija pogotkom Frančeska Kasate (Francesco Cassata), ali je sve dileme riješio sjajnim golom iz slobodnog udarca Danilo Kataldi (Cataldi) u 71. minuti susreta.

Konačan rezultat postavio je Domeniko Krišito (Domenico Criscito) pogotkom s bijele tačke u 90. minuti susreta.

U pobjedničkom timu nije bilo Senada Lulića zbog povrede.

Lacio je tako nastavio pohod za Juventusom, od kojeg su ponovo na bod zaostatka, u trci za Skudetom.