Dijamant upisao gol i asistenciju: Roma predvođena Džekom deklasirala Leće

25. kolo Serije A

Džeko: U sjajnoj formi. Twitter

Piše: J. A. / Avaz Sport

23.2.2020

Nogometaši Rome pobijedili su Leće rezultatom 4:0 u okviru 25 kola italijanske Serije A.

Strijelac vodećeg gola za Romu u 13. minuti bio je Čengiz Under (Cengiz). Roma je udvostručila prednost u 37. minuti. Edin Džeko pravovremeno je uposlio Henrika Mhitarjana (Henrikh Mkhitaryan), koji je utrčao iza leđa odbrane gostiju i rutinski pogodio za 2:0.

Igrala se 70. minuta kada je Edin Džeko zatresao mrežu gostiju. Dijamant je pogodio iz blizine iz drugog pokušaja, a sudija Pjero Đakomeli (Piero Giacomelli) tek nakon konslultacija sa VAR sobom pokazao je na centar.

Bio je to 102. pogodak za Džeku u dresu "Vučice", čime se izjednačio na šestom mjestu vječne liste strijelaca ekipe iz Rima s legendarnim Vinčencom Montelom (Vincenzo Montella).

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Kolarov golom u 80. minuti susreta.

Inače, prema SofaScore, Džeko je zaslužio visoku ocjenu.