Liverpul sve bliži tituli: Mane i Salah pogodili za preokret na Enfildu

Lider ima čak 22 boda više od drugoplasiranog Sitija

Mane slavi pobjedonosni gol. AFP

E. J. / Avaz.ba

24.2.2020

Liverpul se neokrznut provukao i u 27. kolu engleske Premijer lige, savladavši u burnoj završnici kao domaćin na svom Enfildu ekipu Vest Hema sa 3:2.

Poveo je aktuelni prvak Evrope u 9. minuti preko Džordžinija Vijnalduma (Georginio Wijnaldum), da bi gosti iz Londona preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Ise Diopa (Issa, 12) i Pabla Fornalsa (54).

No, fudbaleri domaćih "Redsa", koji još nisu osjetili gorčinu poraza u engleskoj Premijer ligi ove sezone, uspjeli su osvojiti tri boda. Prvo je na 2:2 poravnao Mohamed Salah (68), da bi Sadio Mane u 81. minuti slomio otpor "Čekićara" za konačnih 3:2.

Liverpul nakon 27 kola ima 26 pobjeda i jedan remi za ukupno 79 bodova. Drugoplasirani Mančester siti, aktuelni prvak Engleske, zaostaje čak 22 boda.