Bajern dominira u Londonu: Tri lopte u mreži Čelzija

Grizman anulirao vodstvo domaćina u Napulju

Gnabri slavi pogodak. AFP

Piše: E. J. / Avaz.ba

25.2.2020

Počela su druga poluvremena u dva večerašnja meča nogometne Lige prvaka. Italijanski Napoli poveo je protiv španske Barcelone kao domaćin na stadionu San Paolo. Strijelac za ekipu iz Napulja bio je belgijski napadač Dris Mertens (Dries) u 30. minuti.

To je bio njegov 121. gol u dresu Napolija, čime se izjednačio sa klupskim rekorderom, Slovakom Marekom Hamšikom. Katalonci su izjednačili u 57. minuti preko Antoana Grizmana (Antoine Griezmann).

Nakon 0:0 na poluvremenu, veoma brzo su pala dva pogotka na Stemford bridžu u Londonu, oba u mreži domaćeg tima.

Serž Gnabri (Serge Gnabry) je u 51. i 54. minuti, nakon sjajnih akcija sa Robertom Levandovskim (Lewandowski), dva puta zatresao mrežu engleskog Čelzija. Poljak se nakon dvije asistencije i sam upisao u strijelce u 76. minuti za 3:0 za Bavarce. Čini se da je njemački prvak jednom nogom već u četvrtfinalu elitnog takmičenja... Revanši su na rasporedu 18. marta.