Benfika i Šahtar odigrali 3:3

Fernandeš je odigrao još jednu dobru partiju za Junajted. AFP

A. Ču. / Avaz.ba

27.2.2020

Nakon što smo saznali prvih osam učesnika osmine finala Evropske lige, tamo ih se plsairalo još šest, dok će meč između Salzburga i Ajntrahta biti odigran sutra zbog oluje koja je pogodila austrijski grad.

Arsenal je odigrao katastrofalnu utakmicu protiv Olimpijakosa i uputio prvi udarac u okvir gola u 77. minuti. Olimpijakos je slavio i prekinuo seriju Arsenala od devet mečeva bez poraza.

Tim iz Atine je slavio rezultatom 2:1 nakon produžetaka. Odlučujući pogodak za goste zabio je El Arabi u 119. minuti produžetka za veliko slavlje navijača iz Atine, ali i fudbalera crveno-bijelih.

Mančester junajted bio je uvjerljiv protiv Briža na svome terenu, Ajaks nije uspio sustići dva gola zaostatka protiv Hetafea, a najzanimljivija utakmica odigrana je u Lisabonu gdje su Benfika i Šahtar završili 3:3.

Evropska liga, šesnaestina finala, mečevi od 21 sat.

Ajaks – Hetafe 2:1 (prvi meč, 0:2)