Fajić u sudijskoj nadoknadi obradovao "Rođene"

Zaslužena pobjeda "Rođenih". Avaz

Piše: Avaz.ba

8.3.2020

Fudbaleri Veleža pobijedili (2:1) su danas Borac, koji je nastavio seriju poraza i nakon povratka trenera Vlade Jagodića.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Mostarci pred ispunjenim tribinama stadiona Rođeni pokušati nametnuti vlastiti tempo. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je u 9. minuti Čivić, koji je sam izašao pred Kukriku, ali je golman Borca odlično reagirao. Poslije su prijetili Fajić i Brandao.

U 65. minuti, odbrana Borca reagirala je smušeno. Nakon ubačaja Fajića, Jovanović je prvo pogodio stativu vlastitog gola, a zatim je rezervista Cvijanović pospremio loptu u mrežu.

Osam minuta nakon toga, rezervista Borca Zakarić dobro je šutirao na drugoj strani, ali se istaknuo Veležov golman Bobić. No, Zakarić je u 88. minuti, poslije sjajne kontre, postigao pogodak za 1:1. Kada su svi mislili da će se utakmica okončati bez pobjednika, u nadoknadi sudijskog vremena Fajić je zatresao mrežu Borca.