Bh. trojac srušio favorita: Do velike pobjede sa dva igrača manje

Novim trijumfom poboljšali šanse za opstanak

Bajić: Pogodio za važnu pobjedu. Arhiv

Piše: E. J. / Avaz.ba

14.3.2020

Fudbaleri Konjaspora su u 26. kolu turske Superlige savladali kao domaćini favoriziranu ekipu Fenerbahčea rezultatom 1:0. Pogodak koji je odlučio pobjednika sjajnim udarcem iz voleja postigao je Riad Bajić u 41. minuti.

Pored napadača Bajića, za Konjaspor su od prve minute igrala još dvojica bosanskohercegovačkih fudbalera, veznjaci Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović. Bajić je zamijenjen u 79. minuti, Milošević u 81. minuti, dok je Hadžiahmetović odigrao kompletnu utakmicu.

Gostima iz Istanbula nije pomoglo ni to što su dvojica igrača domaćeg tima dobili crvene kartone, u 67. i 76. minuti. Konjaspor je ovom pobjedom poboljšao šanse za opstanak i sada sa 26 bodova zauzima 14. mjesto u konkurenciji 18 klubova. Fenerbahče je sedmi sa 40 bodova.