Ispisali historiju: Pobjeda u utakmici koja je trajala skoro sedam mjeseci

Rajo došao do minimalnog trijumfa

Slavlje nakon gola Raja. AFP

Piše: Avaz.ba

10.6.2020

Rajo Valjekano je pobijedio Albaset večeras 1:0 u prvoj nogometnoj utakmici koja je odigrana u Španiji nakon tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa.

Ova utakmica druge španske lige posebna je ne samo zato jer je zapravo počela prije šest mjeseci, nego zato jer se igralo samo jedno poluvrijeme.

Utakmica je nastavljena u 46. minuti s igračem manje za Albaset jer je veznjak Edi Silvestr (Eddy Silvestre) dobio crveni karton potkraj prvog poluvremena još u decembru kada je susret započeo.

Naime, rivali su započeli susret još 15. decembra prošle godine, ali je u poluvremenu prekinut zbog toga što su navijači Raja protivničkom igraču Romanu Zozulji vikali da je nacist. Ekipa Albaseta nije htjela nastaviti utakmicu koja je prekinuta kod rezultata 0:0, u trenutku kad su gosti imali i igrača manje.

Ovaj drugi dio utakmice za historiju odlučio Luis Advincula koji zabio gol u 61. minuti.