Očekivan trijumf domaćeg tima

Slavlje Katalonaca. AFP

Piše: Avaz.ba

17.6.2020

Barcelona je upisala očekivanu pobjedu protiv Leganesa u utakmici 29. kola španskog prvenstva. Golovima Ansu Fatija i Lionela Mesija (Messi) Katalonci su slavili s 2:0.

Igrači Barcelone su dugo lomili otpor gostiju koji se bore za opstanak, a pogodak za vodstvo stigao je tek u 42. minuti prvog poluvremena, nakon što je Ansu Fati postigao prekrasan gol s ivice kaznenog prostora.

Sa utakmice u Barceloni: Domaćima bodovi. AFP

Rezultat se nije mijenjao do 69. minute kada je argentinski čarobnjak izdržao brojne nalete, ušao u kazneni prostor i bio srušen za najstrožiju kaznu. Mesi je sam uzeo loptu u ruke i postigao 21. pogodak u sezoni.

Barcelona je ovom pobjedom pobjegla Real Madridu na puls 5, ali ima i utakmicu više. Real u četvrtak dočekuju Valensiju.