Vojvodina bolja od Partizana

Slavlje igrača Vojvodine. Kurir.rs

Avaz.ba / Kurir.rs

24.6.2020

Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Nišu na penale pobjedili Partizan.

Rezultat je poslije regularnog djela i produžetaka bio 2:2, a Vojvodina je na penale pobjedila sa 4:2.

Strijelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Aranđel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i Stefan Đorđević.

Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zđelar su promašili penale.

Drugi put osvajači Kupa Srbije. Kurir.rs

Vojvodina je imala dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.

Partizan je ipak uspio da izjednači i uvede utakmicu u produžetke.

Prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović lijepim pogotkom udarcem iza leđa u šestom minutu nadoknade.

Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u historiji.