ŠVICARSKA

Omeragić zaustavio Demirovića

Gosti su poveli protiv lidera u prvom poluvremenu, a u nastavku meča - od 64. minute, potvrdili su pobjedu...

Omeragić. Arhiv

Piše: Avaz.ba

26.6.2020

Sent Galen našeg Ermedina Demirovića (22) sinoć je u okviru 25. kola švicarske Superlige iznenađujuće poražen (0:4) na svom terenu od Ciriha našeg Bećira Omeragića (18). Gosti su poveli protiv lidera u prvom poluvremenu, a u nastavku meča - od 64. minute, potvrdili su pobjedu...

Demirović i Omeragić bili su starteri i odigrali svih 90 minuta.

Sent Galen je bio veliki favoriti pred ovaj duel, ali gosti su iskoristili svoje šanse i osvojili tri boda. S druge strane, domaćin je imao nekoliko izglednih šansi preko našeg Demirovića i Itena (Ittena), međutim nisu uspjeli postići gol.

Omeragić je odigrao odličnu utakmicu na poziciji stopera. Dobio je gotovo sve duele protiv napadača Sent Galena i pokazao zbog čega je jedan od najvećih talenata u Švicarskoj.  Šest puta je otklonio opasnost ispred svog gola, tri puta oduzeo loptu, a osvojio je šest od osam duela.