IZNENAĐENJE U ITALIJI

Jajalo osvojio bodove protiv Džeke: Roma sve dalje od Lige prvaka

Golgeter Rimljana na teren ušao u 72. minuti, dok je iskusni veznjak igrao cijeli meč za Udineze

Start Jajala na igraču Rome Faciju. AFP

Piše: Avaz.ba

2.7.2020

Naš golgeter Edin Džeko ušao je u igru tek u 72. minuti, kada je zamijenio hrvatskog napadača Nikolu Kalinića, ali ni to nije pomoglo Romi. „Vučica“ je u 29. kolu italijanske fudbalske Serije A pretrpjela neočekivani domaći poraz od Udinezea sa 0:2.

Strijelci za goste bili su Kevin Lasanja (Lasagna) u 12. i Ilija Nesterovski u 72. minuti. Cijeli meč za ekipu iz Udina odigrao je iskusni bosanskohercegovački veznjak Mato Jajalo.

Roma je nakon ovog poraza, deset mečeva prije kraja sezone u Seriji A, daleko od četvrtog mjesta, posljednjeg koje vodi u elitnu evropsku Ligu prvaka naredne sezone.

Četvrtoplasirana Atalanta, koja je danas slavila protiv Napolija sa 2:0, bježi sada Rimljanima čak 12 bodova. Vodi Juventus sa 72 boda, Lacio ima 68, Inter 64, Atalanta 60 i Roma 48 bodova.