Slavili i u gradskom derbiju: Pjanić i Ronaldo grabe prema tituli

"Stara dama" sada ima sedam bodova viška u odnosu na Lacio

Pjanić: Izmjena u drugom poluvremenu. Arhiv

Piše: Avaz.ba

4.7.2020

Fudbaleri Juventusa su u gradskom derbiju savladali Torino sa 4:1 i još više se primakli odbrani titule prvaka Italije, što bi bio njihov deveti uzastopni trofej u Seriji A.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić, koji je nedavno u spektakularnom transferu potpisao za špansku Barcelonu za koju će nastupati od iduće sezone, igrao je do 49. minute, kada je napustio teren.

Strijelci za “Staru damu” bili su Paulo Dibala (Dybala, 3. minut), Huan Kvadrado (Juan Cuadrado, 29) i Kristijano Ronaldo (Cristiano, 61) i Kođi Điđi (Koffi Djidji , 87 autogol), dok je pogodak za rivala postigao Andrea Beloti (Belotti, 45 penal).

Ronaldo, ponajbolji svjetski fudbaler, u ovom je meču nakon dvije i po godine pogodio iz slobodnog udarca.

Juventus nakon 30 kola vodi sa 75 bodova, sedam više od rimskog Lacija, koji ima i utakmicu manje (Lacio večeras od 21.45 sati igra sa Milanom).