Ubjedljiva pobjeda Barcelone nad Viljarealom

Barcelona je do poluvremena postigla još dva pogotka

Duel Barcelone i Viljareala. AFP

Piše: N. Aj. / Avaz.ba

6.7.2020

Na Stadionu de la Ceramika, u okviru 34. kola La Lige, nogometaši Barcelone pobijedili su Viljareal rezultatom 4:1.

Mesijev pogodak poništen. AFP

Možda će ovo predstavljati izlaz iz krize nakon dva vezana remija. Tores, na nesreću Viljareala, u trećoj minuti postigao je autogol, ali je već u 14. minuti izjednačio preko Morena.

Barcelona je do poluvremena postigla još dva pogotka, a oba je namjestio Mesi (Messi). Prvo je Suarez maestrealno pogodio za 1:2, a onda se u strijelce upisao i Griezman (Griezmann).

Barcelona pobijedila Viljareal. AFP

U 69. minuti pogodio je Mesi, ali je gol bio poništen nakon asistencije VAR-a jer je bio ofsajd. Konačan rezultat meča postavio je Fati četiri minute prije kraja meča na asistenciju Albe.

Barcelona je četiri kola prije kraja prvenstva na drugom mjestu s četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Reala, dok je Viljareal na petoj poziciji.