HRVATSKA

Sam pao, sam se ubio: Hajduku izmiče drugo mjesto koje vodi u Ligu šampiona

Od kada su zasjeli na drugu poziciju Splićani su vezali i drugi poraz i pali na peto mjesto. Getty Images

Avaz.ba

6.7.2020

Hajduk je sinoć doživio novi poraz. Od kada su zasjeli na drugu poziciju Splićani su vezali i drugi poraz i pali na peto mjesto. Ovog puta poraženi su na Poljudu od Osijeka i sada imaju samo teoretske šanse za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Tri kola prije kraja Hajduk zaostaje šest bodova za drugoplasiranom Lokomotivom i samo teorija održava nade u povratak u najelitnije takmičenje. S druge strane, Osijek je izbio na treće mjesto sa 59 bodova, samo jedan manje od Lokomotive.

U igru je ušla i Rijeka pobjedom nad Dinamom 2:0. Poveli su u 2. minuti autogolom Gvardiola, a u 52. minuti Čolak je postavio konačan rezultat. Rijeka je sada četvrta sa 55 bodova i jasno je da će se velika borba za drugo mjesto voditi između Lokomotive, Osijeka i Rijeke.

Dinamo je još ranije obezbijedio titulu i boriće se za drugo uzastopno učešće u grupnoj fazi najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.