Kiša golova u Konji: Gol i asistencija Višće nedovoljni Bašakšehiru

Odlična partija bh. reprezentativca u porazu Bašakšehira

Edin Višća. AFP

Piše: A. M. / Avaz Sport

13.7.2020

Konjaspor je u 32. kolu turske Superlige ugostio lidera na tabeli Bašakšehir i u sjajnoj utakmici slavio pobjedu rezultatom 4:3.

Goste je u rano vodstvo doveo bh. reprezentativac Edin Višća golom sa bijele tačke u 3. minuti susreta.

Konjaspor se brzo vratio i do poluvremena postigao čak tri gola.

Prvo je u 20. minuti izjednačio Miya, a sedam minuta kasnije Sahiner pogađa za preokret koji je dao krila domaćim igračima da u finišu prvog poluvremena dođu i do trećeg gola kada je Miya drugi put na utakmici pogodio mrežu Bašakšehira.

Višća je u 70. minuti asistirao za drugi gol Bašakšehira koji je postigao Demba Ba i smanjio na 3:2.

Bašakšehir je sedam minuta kasnije došao do izjednačenja golom rezerviste Elie, ali sve nade gostiju potopio je Skubić golom za pobjedu u 85. minuti susreta.

Nakon 32 odigrane utakmice Bašakšehir je i dalje prvi na tabeli sa 66 bodova, a prati ga Trabzon s četiri boda manje.