SERIJA A

Džeko strijelac u pobjedi Rome, Pjanić upisao dvije asistencije

Edin Džeko i Miralem Pjanić sjajnim partijama obilježili su večerašnje utakmice 33. kola italijanske Serije A

Odlična partija Miralema Pjanića. Juventus

Piše: A. M. / Avaz Sport

15.7.2020

Sasuolo i Juventus večeras su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj smo imali priliku vidjeti pregršt lijepih poteza, ali i mnogo golova.

"Stara dama" je furiozno otvorila meč i s dva brza gola nagovijestila da želi pobjedu.

Pjanić je u 5. minuti iz kornera prizemnom loptom pronašao Danila koji sjajnim udarcem postiže gol za vodstvo gostiju.

Sedam minuta kasnije vidjeli smo još ljepšu asistenciju bh. reprezentativca. Pjanić je sa svoje polovine poslao dugu loptu prema Iguainu koji je rutinski savladao gostujućeg čuvara mreže za 0:2.

Đuričić je u 29. minuti smanjio na 1:2 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći su fantastično otvorili drugo poluvrijeme i golovima Berardija u 51. i Kaputa u 54. minuti došli do preokreta.

Deset minuta kasnije Juve je izjednačio na 3:3. Nakon kornera u petercu Sasuola najbolje se snašao Aleks Sandro i poslao loptu u rašlje.

Miralema Pjanića je u 57. minuti na terenu zamijenio Rabio, a osim dvije asistencije za nepunih sat vremena provedenih na terenu može se pohvaliti i zavidnom statistikom koju vam u saradnji sa SofaScore predstavljamo na fotografiji ispod.

Odlična partija Miralema Pjanića. SofaScore

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Juventus je i dalje prvi na tabeli sa sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Atalantu, dok je Sasuolo na osmoj poziciji sa šest bodova manje od Napolija koji drži šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu naredne sezone.

Roma je ugostila Veronu i na kraju slavila sa 2:1. Drugi gol za Rimljane postigao je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko.

Strijelac u pobjedi Rome. SofaScore

Devet minuta na travnjaku proveo je i Rade Krunić u pobjedi Milana protiv Parme, dok je Mato Jajalo igrao cijelu utakmicu za Udineze protiv Lacija, koja je okončana bez golova.