Sead Kolašinac osvojio prvi trofej sa Arsenalom

Sead Kolašinac. Agencije

Avaz.ba

1.8.2020

Mikel Arteta poslije preokreta je došao do prvog trofeja kao trener sa ekipom Arsenala, na Wembleyu je u finalu FA kupa savladan Chelsea sa 2:1.

Chelsea je odlično počeo susret. Odlična akcija Plavaca se završava efektnom asistencijom Girouda koji petom pronalazi Pulišića. Amerikanac pogađa već u petom minutu za 1:0.

U nastavku velika borba, a vidjeli smo i duel dva kapitena – gore je prošao Azpilicueta. Španac ruši Aubameyanga u šesnaest metara, Gabonac preuzima odgovornost i lako matira Caballera za 1:1 u 28. minutu.

Na početku drugog dijela poluvremena desio se i veliki peh za Lampardov tim, Pulišić je morao napustiti meč zbog povrede. Strijelca gola za Chelsea mijenja iskusni Pedro.

A u 67. minutu preokret! Pepe pronalazi Aubameyanga na lijevoj strani, Gabonac sigurno prebacuje Caballera za 2:1.

Posao za Franka Lamparda postaje još teži, Kovačić ruši Xhaku, Anhtony Taylor daje drugi žuti karton Hrvatu u 73. minutu.

Do kraja meča gledali smo blagu inicijativu Plavaca, ali odbrana Arsenala predvođena Martinezom bez velikih problema privodi utakmicu kraju i velikom slavlju za Topnike.

Trofejom se tako okitio i naš Sead Kolašinac, koji je ušao duboko u nadoknadi, umjesto Tierneya.