Pogotkom Stipe Jurića porazili ekipu Tuzla Cityja

Detalj s utakmice. NK Široki

Piše: A. J. / Avaz.ba

2.8.2020

NK Široki Brijeg pobijedio je večeras na Pecari ekipu FK Tuzla City rezultatom 1:0 u okviru 1. kola Premijer lige BiH.

Široki je iz prve šanse poveo. U 12. minuti je pogodio Stipe Jurić. Redale su se zatim šanse pred golom tima iz Tuzle, ali je golman Fejzić odlično branio.

Najbolju priliku za goste imao je Vojo Ubiparip, ali nije uspio zatresti mrežu domaćina.

Isti igrač i u drugom poluvremenu je imao najbolju šasnu kada je lopta u 75. minuti nakon njegovog udarca otišla malo pored gola. Rezultat se nije mijenjao do kraja meča.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Jurić, Begić, Jurić, Pervan. Još su igrali Vukoja, Hrkać, Stanić.

FK Tuzla City: Fejzić, Beganović, Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Morris, Maksimović. Još su igrali Badji, Kulović, Ramić.