Fudbaleri Mančester sitija i Liona igraju meč četvrtfinala Lige prvaka

Gol Kornea iz 24. minute susreta. UEFA Champions League/Twitter

Piše: A. M. / Sport Avaz

15.8.2020

KRAJ - Lion je polufinalu!

87' - Gol! Lion vodi 3:1! Dembele je nakon odbijene lopte savladao Edersona!

85' - Sterling promašio prazan gol! Gvardiola se hvata za glavu.

79' - Lion ponovo vodi! Dembele je pogodio za 2:1!

77' - Siti pravi veliki pritisak. Redaju se šanse pred golom Liona, ali bez promjene rezultata.

75' - Izmjena u Lionu. Dembele je u igru umjesto Depaja.

69' - Siti izjednačio golom De Brujnea.

64' - Žuti karton za Marsela zbog prekršaja nad Žezusom.

56' - Izmjena u ekipi Mančester sitija. Fernandinja zamijenio Marez.

50' - Sporiji ritam utakmice od starta drugog poluvremena. Bez prilika na obje strane.

47' - Lion izborio korner. Memfis Depaj je ubacio loptu u šesnaesterac, ali odbrana Sitija izbacuje loptu u aut.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Posljednjeg putnika u polufinale Lige prvaka saznat ćemo večeras, a za to mjesto bore se Mančester siti i Lion.

Nakon prvog poluvremena vodi Lion 1:0 golom Maksvela Kornea.

"Građani" su od samog početka imali znatno veći posjed lopte i pokušavali doći do gola, dok je Lion svoju priliku za gol čekao iz kontri.

Dočekali su je u 24. minuti kada je Maksvel Korne (Maxwel Cornet ) pogodio za veliko vodstvo Liona.

Mančester Siti je u 28. minuti uputio prvi udarac ka golu protivnika. Kevin de Brujne je šutirao iz slobodnog udarca.

U 31. minuti "Građani" su bili blizu izjednačenja nakon centaršuta Gundogana, ali je golman gostiju pravovremeno istrčao i spretno intervenisao.

Timovi igraju u sljedećim sastavima:

Mančester siti (4-3-3): Ederson - Voker, Garsija, Laport, Kanselo - Fernandinjo, Gundogan, Rodri - De Brujne, Sterling, Žezus.

Lion (3-5-2): Lopez - Denajer, Marselo, Marsal - Duboa, Kakere, Bruno, Auar, Korne - Depaj, Ekambi.