Dembele junak Liona: Mančester siti se oprašta od Lige prvaka

Dembele junak Liona. Twitter

Piše: A. M. / Sport Avaz

15.8.2020

Lion je savladao Mančester siti sa 3:1 i izborio plasman u polufinale Lige prvaka.

"Građani" su od samog početka imali znatno veći posjed lopte i pokušavali doći do gola, dok je Lion svoju priliku za gol čekao iz kontri.

Dočekali su je u 24. minuti kada je Maksvel Korne (Maxwel Cornet) pogodio za veliko vodstvo Liona.

Mančester Siti je u 28. minuti uputio prvi udarac ka golu protivnika. Kevin de Brujne je šutirao iz slobodnog udarca.

U 31. minuti "Građani" su bili blizu izjednačenja nakon centaršuta Gundogana, ali je golman gostiju pravovremeno istrčao i spretno intervenisao.

Na odmor se otišlo pri vodstvu Liona.

Početak drugog poluvremena donio je nešto sporiji ritam utakmice bez puno prilika.

Siti je izjednačio u 69. minuti golom De Brujnea.

U 75. minuti Dembele je ušao u igru i nakon samo četiri minute provedene na terenu postigao gol za novo vodstvo Liona 2:1.

Sterling je u 85. minuti promašio prazan gol, a kazna je stigla u sljedećoj akciji Liona kada lošu reakciju Edersona koristi Dembele i postiže svoj drugi gol i postavlja konačnih 3:1.