Više nego zasluženo: Bajern Minhen po šesti put prvak Evrope!

U finalu savladali PSG

Koman junak Bajerna. AFP

Piše: A. V. / Avaz.ba

23.8.2020

Fudbaleri Bajern Minhena po šesti put su postali prvaci Evrope, nakon što su večeras u finalu 65. izdanja Lige prvaka u Lisabonu savladali Pariz Sen-Žermen rezultatom 0:1.

Kao što se i očekivalo, krenulo je žestoko na obje strane.

Prvu stopostotnu šansu imao je PSG u 18. minuti preko Nejmara, čiji udarac brani Manuel Nojer (Neuer).

Uzvraća Bajern u 22. minuti. Robert Levandovski (Lewandowski) je pogodio stativu. Imali su sreće Parižani.

PSG je zaprijetio u 24. minuti. Anhel Di Marija (Angel Di Maria) je bio u odličnoj prilici, ali šutira iznad prečke.

Još jedna šansa za PSG u 29. minuti. Ander Erera (Herrera) je odlično šutirao, a lopta je proletjela pored stative.

Bajern potom u 32. minuti propušta novu veliku šansu, kada Kejlor (Keylor) Navas brani udarac glavom Levandovskog.

Embape je mogao do gola u 45. minuti, ali je ovaj put siguran bio Nojer i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Bajern je poveo u 59. minuti. Džošua Kimih (Joshua Kimmich) je ubacio, a Kingsli Koman (Kingsley Coman) glavom pogodio za 0:1.

PSG propušta veliku šansu za izjednačenje u 70. minuti. Di Marija je šutirao, ali se ponovo istakao Nojer.

Parižani su do kraja pokušali doći do gola, ali bezuspješno.

Bavarci su tako stigli do svog šestog evropskog naslova. Mora se reći, više nego zasluženo!