Opravdali status favorita

Detalj sa susreta Celje - Molde. MOLDE FK

Piše: A. V. / Sport Avaz

26.8.2020

Nakon AZ Alkmara, u treće pretkolo Lige prvaka plasirali su se Molde, Karabag i Makabi Tel Aviv.

Molde je gubio na poluremenu u gostima kod Celja, ali je uspio okrenuti rezultat.

Mitja Lotrič je u 38. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a preokret gostiju u drugom poluvremenu režirali su Ecaz Husein (Etzaz Hussain ) i Lejk Džejms (Lake James) golovima u 57. i 74. minuti.

Isti rezultat bio je i u duelu Karabaga i Šerifa, gdje je pak slavio domaći tim.

Uroš Matić je u 22. minuti s bijele tačke pogodio za 1:0, a domaćinu je posao znatno olakšan nakon što je Anatole Abang kod gostiju zaradio isključenje u 37. minuti.

Karabag to koristi i zahvaljujući golu Mahira Emrelija iz 63. minute stiže do kapitalnog vodstva od dva gola.

Gosti su do kraja uspjeli doći do utješnog gola preko Frenka Kastenade (Frank Castaneda) u 78. minuti.

Najubjedljivi je bio Makabi, koji je slavio s 0:3 u gostima kod Suduve.

Golove za prolaz izraelskog predstavnika postigli su Avi Rikan u 30., Nik Blekmen (Nick Blackman) u 73. i Ofir Davidžada (Davidzada) u 92. minuti.