Kraj za bh. šampiona

Dinamo Brest slavio s 2:1. FK Sarajevo

Piše: A. V. / Sport Avaz

26.8.2020

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, Sarajevo, okončao je takmičenje u Ligi prvaka, nakon što je večeras u susretu drugog kola kvalifikacija poražen na gostovanju kod Dinamo Bresta rezultatom 2:1.

Već u 3. minuti domaći tim je došao do prednosti. Roman Juzepčuk (Yuzepchukh) je ubacio a Mihail Gordejčuk (Mikhail Gordejchuk) pogodio za 1:0.

Sarajevo je do zasluženog poravnanja došlo u 34. minuti. Nakon što je dobio loptu od Dušana Hodžića, Amar Rahmanović se spetljao, ali je nekako uspio dodati do Andreja Đokanovića, koji sjajnim udarcem šalje loptu iza leđa Sergeja Ignjatovića (Sergei Ignatovich).

Kovačević je u 39. minuti odbranio pokušaj Gordejčuka.

1:1 je bio rezultat prvog poluvremena, a na samom početku drugog Dinamo Brest dolazi do novog vodstva.

Igrala se 49. minuta, kada je Abdulaje Dialo (Abdoulaye Diallo ) iskoristio dodavanje Kirila Pečenina (Kirill Pechenin) i pogodio za 2:1.

Moglo je Sarajevo odmah do novog izjednačenja. Benjamin Tatar se našao ispred Ignjatovića, ali je golman Dinamo Bresta stigao prije do lopte.

Mersudin Ahmetović je u 55. minuti postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Usporeni snimak je pokazao da ofsajda nije bilo, pa je bordo tim žestoko oštećen.

Odlična prilika za Dinamo Brest u 61. minuti. Vladan Kovačević je sjano odbranio udarac Diala.

Sarajevo je zaprijetilo u 80. minuti preko Tatara, koji šutira iz daljine preko gola.

U 94. minuti Matijas (Matthias) Fanimo je imao fantastičnu šansu. Šutirao je glavom nakon centaršuta Rahmanovića, ali je odlično intervenisao Ignjatović.

Ostalo je na kraju 2:1 i Dinamo Brest se plasirao u naredni krug takmičenja.

Sarajevo će pak takmičenje nastaviti u trećem pretkolu Evropske lige, gdje će biti nosilac.