Gojak strijelac, Dinamo nakon velike drame i penala u trećem pretkolu

Izbacili Kluž

Gojak: Postigao prvi gol za Dinamo. AGENCIJE

Piše: A. V. / Sport Avaz

26.8.2020

Dinamo Zagreb plasirao se u treće pretkolo Lige prvaka, savladavši večeras u Klužu istoimenog domaćina nakon velike drame i boljeg izvođenja penala.

Regularni dio susreta završen je rezultatom 2:2, a prvi do vodstva došao je Dinamo u 14. minuti golom bh. reprezentativca Amera Gojaka.

Zagrebački tim u 51. minuti ostaje bez isključenog Kevina Teofil-Katrina (Theophile-Catherine), koji pravi penal, ali Ciprian Deak (Deac) nije bio precizan s bijele tačke, tako da je ostalo 0:1.

Ipak, Kluž stiže do poravnanja u 64. minuti, a strijelac je bio Majkl (Michael) Pereira.

Iako s igračem manje, Dinamo je uspio postići novi gol i to u 78. minuti preko Lirima Kastratija.

Šok za goste u 93. minuti, kada Gabriel Debeljuh pogađa za 2:2 i odvodi meč u produžetke.

Kako tamo nije bilo golova pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, gdje su uspješniji bili gosti sa 5:6.

Gojak je jedini bio neprecizan kod gostuju, ali to srećom nije koštalo njegov tim plasmana dalje.

Za Dinamo su pogađali Petković, Leovac, Ademi, Stojanović, Dilaver i Gvardiol, a za Kluž Vinisijus (Vinicius), Đoković, Rondon, M. Sušić i Deak.

Tragičari su bili Golofka (Golofca) i Boli.