Mladost na krilima Hiroša slavila protiv Olimpika

Detalj sa utakmice u Doboju kod Kaknja. FK Olimpik

Piše: Avaz Sport

29.8.2020

U 6. kolu Premijer lige BiH ekipa Mladosti DK je na domaćem terenu slavila protiv Olimpika rezultatom 1:0.

Prvu pravu priliku vidjeli smo su 13. minuti kada je Hiroš probio lijevu stranu i šutirao iz mrtvog ugla, ali njegov udarac je odbranio Hadžić. Sljedeća veća prilika viđena je tek u 42. minuti kada je Vazda prošao po desnoj strani, centrirao, ali je Hadžić sa manje od deset metara šutirao glavom preko gola. Dvije minute kasnije Hadžić je ponovo propustio dobru priliku, ovoga puta nakon ubačaja Hiroša.

I onda u samom finišu prvog dijela Mladost stiže do vodstva. Odlični Hiroš je prevario nekoliko igrača gostiju, te sa 15-ak metara sjajno šutirao za 1:0.

I u nastavku je domaći tim pokazao bolju igru, ali je rezultat ostao nepromijenjen.