"Community Shield": Arsenal osvojio 16. naslov

Obamejang je donio pobjedu. AFP

Piše: Avaz Sport

29.8.2020

Nogometaši londonskog Arsenala pobjednici su "Community Shielda" pobijedivši na praznom Vembliju Liverpul boljim izvođenjem penala 6-5 (1-1). Naš reprezentativac igrao je od 82. minute...

Dvoboj prvaka i pobjednika Kupa pripao je Arsenalu, koji je i poveo preko Pjer Emerika Obamejanga (Pierr Emerick Auameyang) u 12. minuti. Liverpul je dominaciju u drugom dijelu okrunio pogotkom Japanca Takumija Minamina (73), a junak dvoboja bio je golman Arsenala Martinez koji je odbranio dva udarca iz blizine Sadia Manea.

Kod penala je jedini promašio mladi igrač Liverpoola Rajan Bruvster (Rhian Brewster), koji je pogodio prečku, a zadnji penal za naslov zabio je Obamejang. Arsenalu je to 16. naslov u ovom takmičenju. Liverpul je ostao pri 15 titula, a rekorder je Mančester junajted s 21.