Španija u posljednjim trenucima do boda protiv Njemačke, Mađarska slavila u Turskoj

Detalj s utakmice Njemačka - Španija. Twitter

Piše: Avaz Sport

3.9.2020

Nova sezona fudbalske Lige nacija počela je večeras susretima 1. kola druge sezone novog UEFA-inog takmičenja.

Ukupno 55 reprezentacija i u drugoj sezoni Lige nacija podijeljeno je u lige A, B, C i D, pa u grupe u okviru svake od liga.

Večeras je odigrano deset susreta 1. kola, a najveću pažnju privukao je duel Njemačke i Španije koji je završen remijem 1:1.

Strijelac vodećeg gola za Nijemce bio je Timo Verner (Werner) u 51. minuti susreta. Izjednačenje Špancima donio je Hoze Gaja (Jose Gaya) u posljednjim trenucima meča.

Iznenađenje večeri priredila je reprezentacija Mađarske koja je kao gost pobijedila Tursku (0:1).

Rusija je bila bolja od Srbije rezultatom 3:1, a domaću pobjedu upisala je i Ukrajina pobijedivši Švicarsku (2:1).

Zanimljivo je bilo na Farskim Ostrvima. Malta je nakon preokreta vodila do 87. minute 1:2, a onda je domaća selekcija sa dva gola režirala preokret i slavila pobjedu 3:2.

Vels je slavio na gostovanju Finskoj (0:1), dok su Moldavija i Kosovo remizirali 1:1.

Slovenija i Grčka odigrali su utakmicu bez golova, kao i reprezentacije Latvije i Andore koje su otvorile drugu sezonu novog UEFA-inog takmičenja.