Bh. nade savladale Vels, veoma vrijedna pobjeda

Igrač odluke Ševkija Resić

Sa utakmice u Zenici. NS BiH

Piše: Avaz Sport

4.9.2020

Mlada reprezentacija BiH slavila je u Zenici protiv Velsa sa 1:0. Gol odluke postigao je Ševkija Resić.

Bh. tim bolje je otvorio utakmicu. Imali su izabranici Slobodana Stračevića inicijativu tokom većeg dijela prvog poluvremena.

Najbolja priliku imao je Jovo Lukić u 21. minuti. Marijan Ćavar ga je lijepo uposlio, ovaj izašao sam ispred velškog golmana, ali je čuvar mreže gostiju odbranio i izašao kao pobjednik iz tog duela.

Pred kraj prvog dijela gosti su se oslobodili pritiska, ali nije bilo ozbiljne prijetnje za bh. nade. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Naš tim je u i nastavku tražio gol, ali prvu ozbiljnu priliku imali su Velšani. Natan Bradhed (Nathan Broadhead) je šutirao glavom sa pet metara, ali je Vladan Kovačević zaustavio njegov udarac.

Reprezentacija BiH stigla je u vodstvo u 74. minuti, a pogodio je rezervista Ševkija Resić. Golu je prethodilo lijepo proigravanje Rijada Sadikua.

Naši su zaprijetili desetak minuta do kraja i preko Andreja Đokanovića, ali rezultat se nije mijenjao.  Bh. tim je tako došao do veoma vrijedna tri boda u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

ZENICA: Trening centar NS BiH. Sudija: Mikola Balakin (Ukrajina). Žuti kartoni: Mustedanagić, Beganović, Ćavar, Salčin, Mujakić (BiH), Luis, Pul, Džefkot (Vels). Strijelac: 1:0 – Resić (74).

BOSNA I HERCEGOVINA: Kovačević, Sadiku, Beganović, Mustedanagić 6 (63. Marić), Kovač 6 (68. Đokanović), Lukić (68. Mašić), Ćavar, Salčin 6 (65. Savić), Pidro, Mujakić, Bradonjić 6 (46. Resić). Selektor: Slobodan Stračević.

VELS: Przibek, Luis, Bojs, Evans, Pul, B.Kuper, Kulen (70. O.Kuper), Barton 5,5 (80. Vait), Heris(79. Džefkot), Tejlor (84. Klufton), Bradhed (84. Strik). Selektor: Paul Bodin.