Piše: A. M. / Sport Avaz

7.9.2020

Nakon prvog poluvremena rezultat 1:1 - Avaz

KRAJ - Poraz bh. reprezentacije 1:2.

90' - Tri minute sudijske nadoknade.

89' - Milik se dobro zagradio, Bičakčić pravi prekršaj.

88' - Hodžić u ofsajd poziciji.

84' - Višća je imao dobru priliku, ali nije uspio primiti loptu u šesnaestercu gostiju.

78' - Džeko nakon jedne odbijene lopte šutira pravo u golmana Poljske.

72' - Višća je sjajno spustio loptu za Koljića koji šutira preko gola.

67' - GOL! Poljska vodi 1:2. Grosicki je bio najvisočiji u skoku i pogodio za preokret.

60' - Izmjena u reprezentaciji BiH. Edin Džeko je na terenu umjesto Muhameda Bešića.

55' - Sjajan pas poslao je Jožvjak (Poljska), koji je čekao Grosicki, ali je Asmir Begovic izašao s linije i presjekao loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Edin Višća je u igri umjesto Amera Gojaka.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Rezultat 1:1. Pad koncentracije u posljednjim minutama prvog dijela rezultovao primljenim golom u 45. minuti.

45' - GOL! Nakon kornera Glik najviši u skoku i pogađa za 1:1.

43' - Poljska sve opasnija. U posljednjih nekoliko minuta imali su dvije jako dobre prilike.

35' - Grosicki je probio po desnoj strani, uputio loptu u peterac, ali naši reprezentativci izbacuju loptu u korner.

30' - Prvi šut Poljaka u okvir gola, lak plijen za Begovića.

23' - GOOOL !!! Hajradinović je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem pogodio za 1:0.

22' - Penal za našu reprezentaciju. Gojak je centrirao, a odbrambeni igrač Poljske ruši Koljića. Čakir je pokazao na bijelu tačku.

21' - Južvjak je šutirao sa distance, lopta odlazi pored gola.

15' - Hajradinović je dugom loptom sjajno pronašao Hodžića koji je s loptom uspio ući u šesnaesterac. Međutim, odbrana Poljske ga zaustavlja.

13' - Poljska je preuzela terensku inicijativu, bez prilika na obje strane.

8' - Hajradinović je uputio centaršut, ali Poljaci izbacuju loptu u aut.

4' - Prvi korner na utakmici za našu reprezentaciju, odbrana Poljske otklanja opasnost.

3' - Glik je oštro startovao na Koljića, slobodan udarac za BiH.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli reprezentativci Poljske.

Reprezentacija BiH večeras na stadionu "Bilino polje" u Zenici dočekuje Poljsku u okviru 2. kola UEFA Lige nacija.

Nakon remija s Italijom u Firenci u petak, bh. reprezentativce večeras očekuje novi izazov u Ligi nacija.

Reprezentaciji BiH večeras će se suprotstaviti selekcija Poljske, koja je u 1. kolu poražena u gostima od Holandije 1:0.

Večerašnji duel BiH i Poljske bit će prvi zvanični, a dvije selekcije su do sada odigrale tri prijateljske utakmice.

Poljaci su uspješniji s dvije pobjede, uz jedan remi.

Poznati su sastavi obje reprezentacije:

Bosna i Hercegovina: Begović, Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Ćivić, Hadžiahmetović, Bešić, Hajradinović, Gojak, Hodžić i Koljić.

Poljska: Fabjanski, Ribus, Bednarek, Glik, Kenđora, Krihovjak, Guralski, Grosicki, Želinjski, Južvjak, Milik.

Početne postave. Rezultati.com

Selektor reprezentacije BiH pred večerašnji susret osvrnuo se na utakmicu protiv Italije i istakao da u reprezentaciji vlada dobra atmosfera nakon remija u Firenci, te najavio ofanzivnu igru protiv Poljske:

- Nemamo šta da izgubimo idemo da pobijedimo i da napravimo jedan veliki iskorak - rekao je Bajević.

Selektor Poljske Ježi Bženček (Jerzy Brzeczek) vjeruje da će njegovi igrači večeras doći do povoljnog rezultata.