ZENICA

Prvi poraz "Zmajeva" u Ligi nacija

Nakon boda na gostovanju u Italiji (1:1), reprezentacija BiH doživjela je prvi poraz u Ligi nacija

Piše: A. M. / Sport Avaz

7.9.2020

Poljska nakon preokreta slavila 1:2 - Avaz
+3

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na stadionu "Bilino polje" u Zenici od Poljske (1:2) u okviru 2. kola UEFA Lige nacija.

Bh. fudbaleri su dobro otvorili utakmicu i poveli u 23. minuti. Elvir Koljić je izborio jedanasterac, a odgovornost je preuzeo Haris Hajradinović i preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Poljaci su nakon primljenog gola preuzeli inicijativu i stvarali prilike, pogotovo u finišu prvog poluvremena.

Pad koncentracije u posljednjim minutama prvog dijela rezultovao je primljenim golom.

Nakon kornera za Poljsku u 45. minuti najviši u skoku bio je Kamil Glik i izjednačio rezultat.

Poljaci su u 67. minuti došli do potpunog preokreta. Nakon centaršuta s lijeve strane najbolje je reagovao Kamil Grosicki i pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Edin Višća je u 72. minuti sjajno spustio loptu za Koljića koji je sa 10-ak metara šutirao preko gola.

Šest minuta kasnije Edin Džeko je pokušao nakon dodavanja Višće, ali je Lukaš Fabjanski (Lukasz Fabianski) odbranio njegov udarac.

Do kraja susreta nije bilo prilika, pa je reprezentacija BiH nakon boda na gostovanju u Italiji (1:1) doživjela prvi poraz u Ligi nacija.