"Tobdžije" su pružile odličnu partiju i slavile pobjedu rezultatom 0:3

Trenutak kada je Lakazet načeo mrežu Fulama. Agencije

Piše: A. M. / Sport Avaz

12.9.2020

Fudbaleri Fulama i Arsenala otvorili su novu sezone Engleske premijer lige na "Krejvin kotidžu".

"Tobdžije" su pružile odličnu partiju i povratnika u elitni rang savladali rezultatom 0:3.

Fulam je bolje otvorio utakmicu, ali je Arsenal u osmoj minuti stigao do prednosti. Nakon šuta Obamejanga (Aubameyang) i gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Aleksandre Lakazet (Alexandre Lacazette) i "ugurao" loptu u mrežu za 0:1.

Obje ekipe igrale su otvoreno, s tim da je Arsenal imao izglednije prilike za postizanje drugog gola. Taj drugi gol došao je u 49. minuti kada je Gabrijel (Gabriel) sa peterca glavom poslao loptu u mrežu i udvostručio prednost "Tobdžija".

Osam minuta kasnije Obamejang je postigao svoj drugi gol i postavio konačan rezultat utakmice 0:3.