Het-trik Salaha u pobjedi Liverpula nad Lidsom

Sedam golova na "Enfildu". Liverpool FC

Piše: A. M. / Sport Avaz

12.9.2020

Liverpul je pobjedom krenuo u odbranu titule u Premijer ligi, nakon što je na svom "Enfildu" pobijedio Lids sa 4:3.

Prvak Engleske i povratnik u Premijer ligu odigrali su sjajan meč i počastili gledaoce sa čak sedam golova.

Liverpul je tri puta vodio, gosti su tri puta stizali rezultat, sve dok Mohamed (Mohammed) Salah u 88. minuti sa bijele tačke nije riješio pitanje pobjednika.

Salah je u četvrtoj minuti donio prednost svom timu. Osam minuta kasnije Lids je stigao do izjednačenja golom Džeka Herisona (Jack Harrison).

Domaći su ponovo poveli u 20. minuti kada je nakon kornera naviši u skoku bio Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk).

Deset minuta kasnije povratnici u Premijer ligu došli su do novog izjednačenja, a strijelac gola za 2:2 bio je Patrik (Patrick) Bamford.

Salah je u 33. minuti svojim drugim golom "Redse" ponovo doveo u vodstvo.

Do sljedećeg gola čekalo se drugo poluvrijeme i 66. minuta kada su gosti ponovo izjednačili. Mateus Klih (Mateuscz Klich) je pogodio za 3:3.

Kada su svi mislili da je uzbuđenjima kraj i da će Liverpul u odbranu titule krenuti domaćim remijem, gosti su skrivili penal koji je uspješno realizovao Salah i upotpunio het-trik.