FRANCUSKA

Drama u Parizu: Pet crvenih, poništen gol i pobjeda Marseja protiv PSG

U sedmoj minuti sudijske nadoknade direktne crvene kartone zbog nesportskog ponašanja dobilo je čak pet fudbalera

Napeto u završnici utakmice. Twitter

Piše: Avaz Sport

13.9.2020

Fudbaleri Marseja slavili su na "Parku prinčeva" protiv najvećeg rivala PSG rezultatom 0:1.

Strijelac gola vrijednog pobjede bio je Florijan Tovan (Florian Thauvin) u 31. minuti susreta.

Mogao je Marsej pitanje pobjednika riješiti već u 65. minuti.

Dario Benedeto (Benedetto) je postigao gol, a onda je sudija signalizirao ofsajd.

VAR je potvrdio njegovu odluku, ali će zbog nje biti mnogo priče narednih dana u Francuskoj.

Završnicu meča u Parizu obilježilo je mnogo nervoze na obje strane.

U sedmoj minuti sudijske nadoknade direktne crvene kartone zbog nesportskog ponašanja dobili su Lajvin Kurzava (Layvin Kurzawa) i Žordan (Jordan) Amavi.

Zatim su po drugi žuti dobili Leandro Paredes i Dario Benedeto, a na kraju je i Nejmar (Neymar) "pocrvenio" zbog svađe sa sudijom.

Za Parižane nije nastupio Kilijan Mbape (Kylian Mbappé) koji je zaražen koronavirusom.