PRIJATELJSKA UTAKMICA

Željezničar uvjerljivo savladao Bosnu

15.9.2020

Željezničar je u okviru trening-utakmice savladao visočku Bosnu sa 10:2. Plavi su u vodstvo došli golom Bekrića nakon asistencije Subašića. Nedugo zatim Hajrić postiže gol, a sa strane je ubacio Milićević. Zec se asistirao za treći gol, a pogodio je Hajrić. Konačan rezultat prvog poluvremena postavlja Hajrić sa bijele tačke, a prethodno je oboren Subašić.

Drugo poluvrijeme otvara gol domaćih za 4:1, strijelac je bio Tahmaz. Peti gol za Plave postiže Zec, nakon lijepog prodora i ubačaja Kulašina. Isti strijelac - Zec, postigao je i šest gol, ovaj put na asistenciju Milićevića. Duraković je za sedmi gol sjajno podvalio loptu, a Gasal rutinski pogodio. Za 8:1 pogodio je Subašić. Nastavili su Plavi sa napadima, a naredni, deveti, gol djelo je Durakovića. Pet minuta prije kraja Bosna postiže drugi gol. Konačnih 10:2 postavlja Duraković odličnim golom iz slobodnog udarca.

Željezničar narednu prvenstvenu utakmicu igra u subotu protiv Krupe. Susret na Grbavici počinje u 20 sati.