EVROPSKA LIGA

Ludilo na meču Bačke Topole i Steaue: Palo 12 golova, pobjednika odlučili penali

Viđena i dva crvena kartona

Nezapamćen meč u Senti. AGENCIJE

Piše: A. V. / Sport Avaz

18.9.2020

Nezapamćen meč odigrale su momčadi Bačke Topole i Steaue u okviru drugog pretkola Evropske lige.

Meč je zbog renoviranja stadiona Bačke Topole odigran u Senti, a završen je rezultatom 4:4.

Poveo je domaći tim s 2:0 golovima Dejana Miličevića iz 11. i Borka Duronjića iz 14. minute.

Gosti su smanjili u 25. minuti preko Florinela Komana (Coman).

Bačka Topola u 44. minuti ostaje s igračem manje, jer je isključen Dajan Ponjević.

U 50. minuti Steaua dolazi do poravnanja, a strijelac je Denis (Dennis) Man.

Već u 51. minuti Goran Antonić zabija za novo vodstvo Bačke Topole.

Man svojim drugim pogotkom s bijele tačke u 63. minuti vraća rezultatski egal, a gosti do potpunog preokreta dolaze u 93. minuti autogolom Bojana Balaža.

Domaći tim ipak u 94. minuti dolazi do 4:4 i to golom Saše Tomanovića.

U produžecima još po dva gola na obje strane.

Prvo je crveni karton kod domaćina zaradio Vladimir Silađi, koji je ostavio svoj tim s dva igrača manje.

Vrlo brzo je uslijedila kazna, a strijelac za goste ponovo je bio Man, kojem je to bio treći gol večeras.

Na samom isteku prvog produžetka Janko Tumbašević zabija za 5:5.

Tri minute su prošle do novog gola, kada Adrian Petre donosi novo vodstvo gostima.

I s dva igrača manje domaći se uspjevaju vratiti i doći do 6:6, zaslugom Tomanovića.

Uslijedili su penali, gdje su uspješniji bili gosti s 4:5.

Napomenimo i to da su gosti iz Bukurešta u Srbiju doputovali sa samo 14 igrača, s obzirom da su devetorica zaražena koronavirusom.

Steauu u trećem pretkolu očekuje duel s Liberecom.