Radnik uvjerljivo savladao Olimpik i stigao do prve pobjede

Radnik je zasluženo stigao do prva tri boda. FK Radnik

Piše: Avaz Sport

19.9.2020

Klub iz Bijeljine je u 8. kolu m:tel Premijer lige BiH savladao (4:0) Olimpik na domaćem terenu. Radnik je poveo već iz prvog napada - u 47. sekundi, kada je Bradonjić pogodio mrežu gostiju. Asistent je bio Huseinbašić.

Olimpik je potom napadački bio nešto konkretniji, a u 25. minuti su lako mogli izjednačiti. Šišić šutira iz teške pozicije, ali lopta odlazi tik pored gola. Radnik je ponovo zaprijetio tek u 34. minuti. Popara dobro šutira sa distance, no lopta odlazi iznad prečke.

Nekoliko sekundi kasnije velika šansa za goste. Osmanović je sam pred Kozićem, šutira, ali golama domaćina fenomenalno brani.

Radnik potom još dva puta prijeti dalekometnim pokušajima. Kozić je u finišu prvog poluvremena zaustavio udarac i Milanovića te tako ponovo spasio svoj tim

U 52. minuti lijepa akcija domaćina, Mekić petom proigrava Šarića, međutim ovaj drugi pogađa vanjski dio mreže. Radnik u samo tri minute završava posao u ovom meču. Prvo u 65. minuti Mekić pogađa nakon asistencije Karića, a zatim Bradonjić ponovo trese mrežu sarajevskih "Vukova".