Liverpul u velikom derbiju srušio Čelzi na Stemford Bridžu

Liverpul. Twitter

Avaz.ba

20.9.2020

Fudbaleri Liverpoola danas su u gostima pobijedili Chelsea sa 2:0 u derbiju drugog kola engleskoj Premiershipa.

Firmino je imao prvu priliku na meču, ali u 15. minuti nije uspio pogoditi pored odbrane domaćeg tima, da bi u 33. minuti uzvratio Werner koji je šutirao pored gola.

Trenutak koji je prelomio ovaj derbi desio se u 45. minuti. Nakon duge lopte Mane je krenuo sam na Kepu, ali ga je Christiansen sapleo s leđa, te mu je glavni sudija opravdano pokazao crveni karton i put prema svlačionici.

Liverpool u vodstvo stiže u 50. minuti. Roberto Firmino nakon sjajnog duplog pasa sa Salahom centrira s desne strane i pronalazi Sadija Manea, koji efektno završava sjajnu akciju gostiju.

Četiri minute nakon toga, Kepa pravi veliku grešku, Mane mu je ukrao loptu i lagano poslao u gol.

Chelsea je u 72. minuti mogao da se vrati u meč kada je Thiago oborio Wernera, a sudija je svirao penal. Odgovornost je preuzeo Jorginho, ali je Alisson sjajno odbranio njegov udarac i ostalo je 0:2.