{KRAJ} / Sarajevo - Budućnost 2:1: Bordo tim slavio s igračem manje

24.9.2020

Detalj s utakmice u Zenici - Avaz
+6

KRAJ - Pobjeda Sarajeva 2:1.

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Krste Velkoski ulazi u igru umjesto Fanima.

83' - Tatar promašio stopostotnu šansu. Golman je već bio savladan.

80' - Handžić ulazi u igru umjesto Ahmetovića.

75' - Crveni karton za Rahmanovića. Sudija mu je nakon oštrog starta pokazao drugi žuti karton, pa će Sarajevo do kraja igrati s igračem manje.

67' - GOOOL! 2:1 za Sarajevo. Fanimo je fantastičnim volej udarcem zatresao mrežu Podgoričana za novo vodstvo Bordo tima.

57' - Sušić iz velike udaljenosti šutira visoko preko gola.

55' - Pejović s gol linije spašava Sarajevo nakon stopostotne šanse za goste.

47' - Raičković šutirao iz slobodnog udarca, lak plijen za Kovačevića.

46' - Sušić je napravio prekršaj u zoni šuta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME - Nakon prvog dijela rezultat je 1:1. Sarajevo povelo golom Tatara u četvrtoj minuti, Moraitis izjednačio u 44. minuti.

HT l Neriješeno na poluvremenu. Idemo po prolaz u play-off u nastavku! #UEL #dopobjede #BordoPorodica 🔴⚪️

Posted by FK Sarajevo on Četvrtak, 24. Septembar 2020.

44' - Budućnost je izjednačila. Strijelac gola Panagiotis Moraitis.

41' - Igra se uglavnom na sredini terena s mnogo prekida.

38' - Lijevi bek gostiju Nemanja Sekulić oštro startovao na Mirka Oremuša i zaradio javnu opomenu.

34' - Žuti karton za Ahmetovića zbog simuliranja.

28' - Koškanje fudbalera na sredini terena, Rahmanović dobio žuti karton. Kapiten gostiju prošao nekažnjeno iako je pljunuo Rahmanovića.

21' - Stopostotna šansa za Tatara. Udarac fudbalera Sarajeva brani golman gostiju iz Podgorice.

19' - Tatar je želio proigrati Rahmanovića, ali lopta odlazi u gol-aut.

10' - Ahmetović je imao odličnu ideju da uposli Fanima, ali je odbrambeni igrač Budućnosti presijekao pas fudbalera Sarajeva.

7' - Gosti su u šoku nakon primljenog gola, Sarajevo kontroliše utakmicu.

4' - GOOOL !!! Sarajevo vodi 1:0. Benjamin Tatar je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

4’ l 1:0 BEEEEEENNJJOOOOOOOO 🔥 #BordoPorodica 🔴⚪️

1' - Utakmica je počela.

Fudbaleri Sarajeva večeras igraju utakmicu 3. pretkola Evropske lige protiv podgoričke Budućnosti.

Utakmica počinje u 20 sati na stadionu "Bilino polje" u Zenici.

Poznate su početne postave oba tima.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Oremuš, Sušić, Rahmanović, Pejović, Tatar, Ahmetović, Fanimo.

Budućnost: Dragojević, Sekulić, Adžić, Ćuković, Milić, Mirković, Raičković, Grbić, Terzić, Ivanović, Moraitis.

Početne postave. Rezultati.com

Večerašnji rivali svoj evropski put ove sezone počeli su u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Prvak Bosne i Hercegovine u 1. pretkolu bio je nosilac, pa je imao lakšeg protivnika. Bordo tim je uspješno prošao prvu prepreku eliminisavši prvaka Velsa, ekipu Konahs Ki Nomads, pobjedom 0:2 u Kardifu.

Voljom žrijeba sljedeći protivnik Sarajeva bio je Dinamo Brest. Poraz 2:1 od prvaka Bjelorusije ostao je u sjeni velike greške sudija sa Kipra koje su poništile regularan gol Mersudina Ahmetovića.

Kao poraženi učesnik 2. pretkola Lige prvaka, Sarajevo je bilo nosilac u žrijebu 3. pretkola Evropske lige i za protivnika dobilo prvaka Crne Gore, ekipu Budućnosti.

Crnogorski prvak je u 1. pretkolu Lige prvaka za protivnika imao Ludogorec. Budućnost je u Podgorici poražena rezultatom 1:3, pa je evropski put nastavila u 2. pretkolu Evropske lige.

Podgoričani su napravili veliki podvig, jer su u 2. pretkolu eliminisali favorizovanu Astanu minimalnim rezultatom 0:1 i u velikoj euforiji dočekuju večerašnji susret.