Dva penala, autogol, preokret i pobjeda Junajteda u 100. minuti protiv Brajtona

Ludnica u Brajtonu

Junajted do pobjede došao duboko u sudijskoj nadoknadi. Premier League

Piše: A. M. / Sport Avaz

26.9.2020

Fudbaleri Mančester junajteda u izuzetno zanimljivoj utakmici 3. kola Premijer lige savladali su Brajton u gostima 2:3.

Domaći su poveli u 40. minuti sa bijele tačke. Nil Mopaj (Neal Maupay) je fantastično izveo jedanasterac i panenkom savladao Davida De Heu (De Gea).

Gosti su uspjeli izjednačiti do poluvremena zahvaljujući autogolu Luisa Danka (Lewis Dunk) u 44. minuti.

Markus Rašford (Marcus Rashford) je u 55. minuti donio potpuni preokret Junajtedu na asistenciju Bruna Fernandesa.

U petoj minuti sudijske nadoknade domaći su došli do izjednačenja. Solomon Marč (March) je pogodio za 2:2.

Međutim, dramu u finišu je upotpunio strijelac vodećeg gola za domaće kada je rukom zaustavio pokušaj glavom Harija Megvajera (Harry Maguire).

Glavni sudija je najprije svirao kraj utakmice, a zatim nakon pregledavanja VAR snimka pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Bruno Fernandes i sigurnim udarcem u 100. minuti pogodio za konačnih 2:3.