Sedam golova u fantastičnom meču Intera i Fiorentine

Sjajna utakmica u Milanu. Twitter

Piše: A. M. / Sport Avaz

26.9.2020

Inter je na stadionu "Đuzepe Meaca" savladao Fiorentinu rezultatom 4:3 u okviru 2. kola italijanske Serije A.

Gosti su poveli već u trećoj minuti. Strijelac je bio Kristijan Kuame (Cristian Kouame).

Na odgovor Intera čekalo se do samog finiša prvog poluvremena. U drugoj minuti nadoknade prvog dijela Lautaro Martinez je poravnao rezultat.

"Nerazuri" su do preokreta došli u 52. minuti nakon autogola Federika Čekerinija (Federico Ceccherini).

Fiorentina je izjednačila na 2:2 u 57. minuti golom Gaetana Kastrovilija (Gaetano Castrovilli).

Novi preokret dogodio se šest minuta kasnije kada je Federiko Kijeza (Federico Chiesa) pogodio za 2:3.

Uzbuđenjima nije bilo kraja, pa smo u posljednjim minutama mogli vidjeti novi preokret.

Najprije je u 87. minuti Romelu Lukaku izjednačio na 3:3, da bi samo dvije minute kasnije Danilo D'Ambrozio (D'Ambrosio) postavio konačnih 4:3.