POVREDA

Seltik bez najboljeg strijelca protiv Sarajeva

Albian Ajeti je u 35. minuti postigao gol za 2:0, a već dvije minute kasnije igru je napustio zbog povrede

Albian Ajeti. Dailyrecord.co.uk

Piše: Avaz Sport

27.9.2020

Seltik je rutinski savladao Hibernian u 9. kolu škotskog prvenstva rezultatom 3:0.

Međutim, ono što bi moglo zabrinuti šefa stručnog štaba Seltika Nila Lenona (Neil Lennon) pred duel sa Sarajevom je povreda strijelca drugog gola Albiana Ajetija.

Ajeti je u 35. minuti postigao gol za 2:0, a već dvije minute kasnije igru je napustio zbog povrede.

Škotski "The Sun" piše da se radi o povredi tetive, te da bi ovosezonsko pojačanje za koje su Škoti Vest Hemu platili 5,5 miliona eura, moglo propustili "Old Firm" derbi koji je na rasporedu 17. oktobra.

Obzirom na to da je duel sa Sarajevom na rasporedu u četvrtak, 1. oktobra, gotovo je sigurno da će Seltik na megdan Sarajevu bez jednog od najboljih fudbalera koji igra na poziciji napadača.

Ajeti je u šest odigranih utakmica ove sezone postigao pet golova i prvi je na listi strijelaca škotskog Premijeršipa.