Lester preokretom do velike pobjede na "Etihadu", het-trik Vardija

Džejmi Vardi. Twitter

Piše: Avaz Sport

27.9.2020

Lester je na "Etihadu" nanio težak poraz Mančester sitiju u 3. kolu Premijer lige.

Gosti su preokretom došli do velike pobjede 2:5.

"Građani" su poveli već u 4. minuti golom Rijada (Riyad) Mahreza, a onda se "naljutio" Džejmi Vardi (Jamie Vardy) i postigao hat-trick.

Najprije je izjednačio sa bijele tačke u 37. minuti, a onda je u drugom poluvremenu postigao još dva gola za veliku prednost gostiju.

U 54. minuti je pogodio za 1:2, a četiri minute kasnije upotpunio het-trik golom iz jedanaesterca.

Tu nije bio kraj agoniji Sitija. Džejms Medison (James Maddison) je u 77. minuti povisio na 1:4.

Domaći su sedam minuta kasnije došli do drugog gola, a strijelac je bio Natan (Nathan) Ake.

Juri Tilemans (Youri Tielemans ) je u 88. minuti iz trećeg penala na utakmici postavio konačnih 2:5.