Ubjedljiva pobjeda momčadi iz Milana

Četiri gola postigli za poluvrijeme. AFP

Piše: A. V. / Sport Avaz

30.9.2020

Inter je u zaostalom susretu 1. kola italijanske Serije A gostovao Beneventu i savladao ga s ubjedljivih 2:5.

Poveo je već u 1. minuti, kada je Romelu Lukaku zatresao mrežu domaće momčadi.

Roberto Galjardini (Gagliardini) je u efektnim golom u 25. minuti povisio na 0:2, a potom je u 28. asistirao Lukakuu za 0:3.

Domaći smanjuju rezultat u 34. minuti preko Đanluke Kaprarija (Gianluca Caprari), ali Inter ubrzo postiže i četvrti gol. Strijelac je ovaj put bio asistent kod prvog gola Ašraf (Achraf) Hakimi.

Najljepši trenutak utakmice viđen je u 71. minuti, kada je Lautaro Martinez majstorskim udarcem pogodio za 1:5.

Benevento je u 76. minuti postigao još jedan gol, čiji je autor ponovo bio Kaprari.

Inter poslije dva odigrana meča ima maksimalnih šest bodova, kao i momčadi Napolija, Milana i Verone.