{KRAJ}/ Sarajevo - Seltik 0:1

Utakmica plej-ofa

Sušić u prodoru. AA

1.10.2020

95' - Kraj utakmice! Seltik je prošao u grupnu fazu.

87' - Izgleda da je sve gotovo. Bezuspješni napadi Sarajeva da dođe do poravnanja.

78' - Stotpostotna šansa za Kristija. Đokanović je spriječio novi gol.

76' - Pidro je zaustavio Eduarda. Moglo je biti opasno.

75' - Kovačević brani udarac Kristija. Bit će korner za goste.

73' - Elhamed izbija ispred Tatara.

71' - Seltik je poveo golom Eduarda, nakon što je loše intervenisao Kovačević.

68' - Nova prilika za Seltik. Propušta je Elhamed, čiji udarac odlazi pored gola.

63' - Seltik je imao najbolju šansu večeras. Rajan Kristi (Ryan Christie) je šutirao, a lopta je proletila iznad prečke.

59' - Ubacio je Tatar iz kornera, ali Miličević nije dobro zahvatio loptu.

58' - Tatar je izborio treći korner za Sarajevo.

54' - Kovačević brani udarac Eliunusija.

53' - Odlična šansa za Seltik. Kristofer (Kristoffer) Ajer se nije dobro snašao.

52' - Dupovac je dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

50' - Izblokiran udarac Tatara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45' - Bez golova u prvom poluvremenu. Odlična igra bh. šampiona, koji je potpuno neutralisao napade Seltika.

43 ' - Amer Dupovac je prvi igrač sa žutim kartonom.

40' - Seltik je prvi put zaprijetio. Muhamed Eliunusi (Mohamed Elyounoussi) je šutirao, ali je Vladan Kovačević bio siguran.

36' - Pejović iz kornera direktno u Barkasa.

34 ' - Hrvoje Miličević odlično interveniše ispred Odsona Eduarda (Odsonne Edouard).

31' - Tatar se ponovo našao u situaciji, ali je njegov udarac izblokiran.

26' - Barkas ponovo hvata loptu nakon cetaršuta Aleksandra Pejovića.

19' - Pidro je ponovo ubacio, ali je golman gostiju Vasilios Barkas bez problema uhvatio loptu.

13 - Prva ozbiljnija prilika za Sarajevo. Matijas (Matthias) Fanimo je proigrao Benjamina Tatara, čiji je udarac završio na vanjskom dijelu mreže gostujućeg gola.

11' - Prinudna izmjena u ekipi Seltika. Hatem Abd Elhamed mijenja povrijeđenog Nira Bitona (Bitton).

9' - Centaršut Selmira Pidre odlazi u gol aut.

6' - Seltik je imao prvi korner, ali je dobro reagovala odbrana Sarajeva.

4' - Inicijativa Seltika na početku susreta.

1' – Utakmica je počela! Seltik je prvi krenuo s centra.

-15 - Bordo tim večeras će biti bez Amara Rahmanovića, koji je u susretu protiv Budućnosti zaradio crveni karton.

Oslabljeni će biti i gosti neigranjem Albijana (Albian) Ajetija i Džejmsa Foresta (James Forrest).

-25' - Sarajevo je do plej-ofa došlo tako što je u trećem pretkolu izbacilo Budućnost iz Podgorice (2:1).

Prethodno je iz drugog pretkola Lige prvaka eliminisano od Dinamo Bresta (2:1), što ga je odvelo direktno u treće pretkolo Evropske lige sa statusom nositelja.

Seltik je u trećem pretkolu u gostima s puno problema savladao Rigu i to golom u 90. minuti.

Prije toga škotski prvak je eliminisan iz Lige prvaka od Ferencvaroša (1:2).

U 20 sati na Bilinom polju počinje utakmica između Sarajeva i Seltika u plej-ofu Lige Evrope. Sarajevo traži pobjedu za historijski plasman u grupnu fazu. Pogledajte sastave ekipa.

SARAJEVO: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović, Sušić, Pejović, Fanimo, Tatar, Ahmetović. Trener: Vinko Marinović.

SELTIK: Barkas, Biton, Ajer, Dafi, Mekgregor, Braun, Kristi, Tejlor, Frimpong, Eduard, Eliounousi. Trener Nil Lenon.