Minimalna pobjeda prvaka Škotske

Minimalan poraz Sarajeva. AA

Piše: A. V. / Sport Avaz

1.10.2020

Aktuelni šampion BiH Sarajevo nije se uspio plasirati u grupnu fazu Evropske lige, nakon što je večeras u Zenici u susretu plej-ofa poražen od škotskog prvaka Seltika rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Sarajevo je odlično pariralo favoriziranom protivniku, koji nije imao rješenja u napadu.

Bordo tim je prvi zaprijetio u 11. minuti preko Benjamina Tatara, čiji je udarac završio na vanjskom dijelu mreže gostujućeg gola.

Tatar se ponovo našao u šansi u 31. minuti, ali je njegov udarac ovaj put izblokiran.

Gosti su prvu priliku vrijednu pomena imali tek u 40. minuti. Muhamed Eliunusi (Mohamed Elyounoussi) je šutirao, ali je Vladan Kovačević bio siguran.

Drugo poluvrijeme je počelo inicijativom Seltika. U 53. minuti i velika šansa za goste, ali se Kristofer (Kristoffer) Ajer ne snalazi dobro u šesnaestercu domaćina.

Već u 54. minuti nova prilika za goste, a ovaj put Kovačević hvata loptu poslije udarca Eliunusija.

Najbolja šansa za Seltik u 63. minuti. Rajan Kristi (Ryan Christie) je šutirao, a lopta je proletila iznad prečke.

U 68. minuti gosti ponovo prijete, ali je Elhamedov udarac otišao pored gola.

Vodstvo za Seltik u 71. minuti. Kovačević je loše intervenisao poslije udarca Kristija, a Eduard smjestio loptu u mrežu.

Stopostotna šansa za Seltik u 78. minuti, ali je Đokanović odlično reagovao i spriječio novi gol.

Sarajevo do kraja nije uspjelo ozbiljnije zaprijetiti, a Seltik je sigurnom igrom sačuvao prednost i prošao dalje.

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović (86. Jukić), Sušić, Pejović, Fanimo (85. Velkoski), Tatar, Ahmetović (68. Handžić).

Seltik: Barkas, Biton (11. Elhamed), Ajer, Dafi, Mekgregor, Braun, Kristi (86. Ničam), Tejlor, Frimpong, Eduard (78. Klimala), Eliunusi.