Novi debakl Ibiševićevog Šalkea, Lajpcig ga ispratio kući s četiri komada u mreži

Težak poraz tima iz Gelzenkirhena

Lajpcig došao do druge pobjede. AFP

Piše: A. V. / Sport Avaz

3.10.2020

U susretu 3. kola njemačke Bundeslige, Lajpcig je ugostio Šalke bivšeg bh. reprezentativca Vedada Ibiševićai savladao ga s ubjedljivih 4:0.

Poveo je Lajpcig autogolom Džana Bazdoana (Can Bazdogan) u 31. minuti, a do odlaska na odmor postigao je još dva gola.

Anhelinjo (Angelino) je u 35. pogodio za 2:0, da bi na 3:0 u 45+2. minuti povisio Vili (Willi) Orban.

Četvrti pogodak bio je djelo Marsela Halštenberga (Marcel Halstenberg) s bijele tačke u 80. minuti.

Ibišević je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a u 92. minuti je zaradio žuti karton.

Dok je Lajpcig vodeći sa sedam bodova, Šalke je ubjedljivo posljednji bez bodova i gol razlikom 1:15.