Čudesna noć Levandovskog, s četiri gola donio pobjedu Bajernu

"Bavarci" u sjajnom meču savladali Hertu

Levandovski: Nezaustavljiv za odbranu Herte. AFP

Piše: A. V. / Sport Avaz

4.10.2020

Bajern Minhen je u sjajnom susretu u sklopu 3. kola njemačke Bundeslige savladao Hertu s 4:3, a briljirao je najbolji igrač Evrope Robert Levandovski (Lewandowski), koji je postigao sva četiri gola za svoju momčad.

Prvi je zabio u 40. minuti na asistenciju Serža Gnabrija (Serge Gnabry), a potom je u 51. povisio na 2:0.

Gosti smanjuju golom Džona Kordobe u 59. minuti, a potom preko Mateusa Kunje (Matheus Cunha) u 71. izjednačuju rezultat.

Prava drama odigrl se u završnici susreta. Levandovski je u 85. minuti doveo Bajern u novo vodstvo, ali je Herta ponovo uspjela poravnati golom Džesika Engankama (Jessic Ngankam) u 88. minuti.

Igrala se 93. minuta kada je Bajernu sviran penal, koji je u gol pretvorio Levandovski i donio svom timu drugu pobjedu.

Bajern je trenutno na učinku od šest bodova, dok Herta ima tri iz tri utakmice.