Preokret za trijumf u Boliviji

Argentinci slavili u La Pazu. Twitter

N. D.

13.10.2020

Argentina je u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, slavila u La Pazu protiv domaće Bolivije. Na 3.640 metara nadmorske visine, za Gaučose je to gostovanje često jedno od najtežih, ali ovog puta su uspjeli slaviti sa 2:1.

Domaći su poveli u 26. minuti preko Marsela Morena (Marcel), a prvi dio je poravnanjem u 45. minuti okončao Lautaro Martinez. Konačan rezultat postavio je Hoakin Koreja (Joaquin Correa ) u 79. minuti susreta. Argentinu je predvodio Lionel Mesi (Messi).

Inače, Argentina je na gostovanju kod Bolivije posljednji put u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo slavila 2005. godine kada je pobijedila 2:1, a u sljedeća tri navrata kući se vraćala s bodom ili bez njega. Najbolniji poraz doživjela je 1. aprila 2009. godine kada je, pod Maradoninim vodstvom, izgubila čak 6:1.