Odličan Mersisajd derbi, četiri gola u remiju Evertona i Liverpula

Salah postigao 100. gol u dresu Liverpula. Twitter

Piše: A. M.

17.10.2020

Everton i Liverpul remizirali su u 237. Mersisajd derbiju (2:2). Liverpul je dva puta vodio, ali su fudbaleri Evertona pokazali snagu i na kraju došli do boda.

"Redsi" su poveli već u trećoj minuti. Endi (Andy) Robertson je sjajnim potezom izbacio fudbalera Evertona, ušao u šesnaesterac i odigrao za Sadia Manea koji je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu.

Trenutak o kojem će se pričati dogodio se kada se Virdžil van Dajk (Virgil van Dijk) našao u šansi iz drugog plana.

Džordan Pikford (Jordan Pickford) mu je oštro uletio i povrijedio ga zbog čega je Van Dajk kasnije morao napustiti igru. Međutim, nije bilo jedanaesterca. Sudija je nakon pregledavanja VAR snimka signalizirao ofsajd poziciju.

Everton je izjednačio u 19. minuti. Iz kornera je ubacio Hames Rodrigez (James Rodriguez), a najbolji u skoku bio je Majkl Kin (Michael Keane) i pogodio za 1:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja.

Liverpul do drugog vodstva došao u 72. minuti. Mohamed (Mohammed) Salah je odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:2. Bio je to njegov jubilarni 100. gol u dresu Liverpula.

Dominik Kalvert-Luin (Dominic Calvert-Lewin ) je u 82. minuti pogodio za konačnih 2:2.

Treba spomenuti i to da je Everton nakon čak pet godina postigao gol u Mersisajd derbiju na "Gudison parku".